Aktuality

Přijďte si v sobotu 12. května užít netradiční snídani. Na náměstí Jana Masaryka se bude konat dopolední piknik v rámci happeningu Férová snídaně NaZemi. Připravte něco dobrého na zub a od 9:30 můžete přijít posedět, popovídat si se sousedy a ochutnat, co pro piknik připraví oni.

Pojmy jako nanotechnologie, nanočástice nebo nanostruktury jsou už dnes běžnou součástí našich životů. Jak ale v 80. letech všechno začalo? O tom - a také o potenciálu NANO pro budoucnost – bude mluvit přímý účastník prvotních výzkumů, profesor Anton Fojtík.

Tentokrát jsme se v rámci cyklu historických vycházek vydali se Zdeňkem Pospíšilem po stopách významných budov, které vznikly v období první republiky. Kdo zatím ještě neví, kudy vedl první kladenský vodovod, může se přidat někdy příště. Zájem o vycházku nás potěšil, vyprodáno bylo už dva týdny před akcí. A navíc krásně vyšlo počasí!

Březnové Science Café nabídne aktuální technické téma. Jeho hostem bude jeden z předních českých odborníků na problematiku bezpilotního létání – Martin Saska, Ph.D., z Fakulty elektrotechnické ČVUT.