18. 10. od 19:00 | Science Café o vlivu umělého osvětlení na člověka

16.10.2022

Po téměř dvou letech se na Kladně opět rozjíždí cyklus vědeckých večerů Science Café. V úterý 18. 10. od 19:00 budou jeho tématem dopady umělého osvětlení na lidské zdraví, o nichž bude mluvit Lenka Maierová z Univerzitního centra energeticky efektivních budov ČVUT.

Tým Lenky Maierové vyvolal v uplynulých letech diskusi svou studií, v níž prokázal vliv kvality osvětlení školních tříd na učení a školní výkony dětí. Ve své práci Maierová cíleně propojuje architekturu, stavebnictví a biologii a jako architektka navrhuje i praktická řešení.

Vedle škol bude řeč i o dalších oblastech, kde osvětlení může pomáhat, či naopak škodit, ale také o tom, na co si z hlediska osvětlení dát pozor. V rámci diskuse se návštěvníci budou moci zeptat na cokoli, co je k tématu zajímá.

Science Café se uskuteční 18. října od 19:00 v budově Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT. Pořadateli Science Café Kladno jsou spolek Halda a FBMI ČVUT.

Denní světlo je důležitější, než si myslíme. V minulosti jsme dennímu světlu přizpůsobovali náš rytmus, dnes ale většinu dne trávíme v interiérech. Jak to ovlivňuje naše zdraví? Dokáže charakter osvětlení ovlivnit výkon dětí ve škole? A na jaký typ osvětlení si dát pozor?