23. 2. od 18:00 | Křtíme knihu o Stanislavu Kulhánkovi

20.02.2022

Ve spolupráci se Středočeskou vědeckou knihovnou jsme připravili na středu 23. 2. 2022 od 18:00 křest knihy Ireny Veverkové Mistr drobné grafiky Stanislav Kulhánek: rozměry života. Knížku vydanou ke konci roku tak s drobným zpožděním oficiálně představíme za účasti jejích tvůrců.

Kniha známé kladenské historičky představuje různé aspekty života a tvorby výrazného kladenského umělce a gymnaziálního pedagoga Stanislava Kulhánka (1885-1970). Věnuje se jeho úspěšným grafickým pracím, s nimiž slavil úspěch po celém světě, knižním ilustracím spojeným především s kladenskou tiskárnou Jaroslava Šnajdra, ale i dalším oblastem tvorby - třeba navrhování šatů či nábytku.

Křest spojený s autogramiádou autorky proběhne ve středu 23. února od 18 hodin v čítárně Středočeské vědecké knihovny v Kladně. Účast přislíbil i vnuk Stanislava Kulhánka Jindřich Hotový, který se na vydání publikace významně podílel. Hudební doprovod zajistí mladí kladenští hudebníci Filip Kratochvíl a Tereza Zahradníková.

Publikace Mistr drobné grafiky Stanislav Kulhánek: rozměry života vychází s finanční podporou Statutárního města Kladna a Středočeského kraje.