Chystáme originální kladenské karty na lóru

27.12.2021

Kladno si může nárokovat titul hlavního města lóry. V Haldě jsme se rozhodli dát hře důstojné kladenské mariášové karty. Na přelom března a dubna 2022 chystáme vydání originálních karet s ryze kladenskými motivy. Výtvarného pojetí se ujal kročehlavský patriot, ilustrátor Ivan Kubát. A už podle ukázek asi pochopíte, proč jsme se celý podzim těšili jako malé děti na každý nový návrh!

Na kartách je 32 originálních motivů přibližujících fenomény, které Kladno formují či formovaly - žaludy jsou inspirované hutnictvím, zelené hornictvím, na srdcových kartách najdete architektonické dominanty a významné osobnosti kulturního a společenského života města, kule jsou věnované sportu.

S vydáním karet nechceme otálet, do konce února chceme odstartovat kampaň na HitHitu tak, aby karty byly v březnu nebo v dubnu hotové. Věcnou správnost pravidel lóry konzultujeme s Klubem Petasites, který na Kladně pořádá národní mistrovství v lóře.

Jestli s kartami budete hrát lóru, mariáš, vole padni nebo jejich prostřednictvím přibližovat dětem Kladno při hře prší, už necháme na vás!


Chcete dostávat novinky o projektu / spuštění HitHitu apod.? Přihlaste se k odběru newsletteru

Údaje uvedené v tomto formuláři zpracovává Halda, z. s., IČ 22748199 na základě vašeho zájmu o projekt vydání karet na lóru po dobu nejvýše 12 měsíců.