Halda knih do uší. Pomozte nám převést naše knížky do audia

07.04.2020

Naše knížky si za roky, co je děláme, našly tisíce čtenářů. Nejsou ale mezi nimi ti, kdo si knížky jednoduše přečíst nemohou. Nevidomí, slabozrací, senioři. Pro ty všechny chceme převést naše knížky do audio podoby. A samozřejmě taky pro všechny, kdo dávají přednost audiu. Vás potřebujeme, abychom mohli zaplatit technické zpracování. Pomozte nám, aby naše knížky byly opravdu pro všechny!

Nápad na tuhle iniciativu vznikl v lednu 2020, když byl náš předseda Roman Hájek na besedě v kladenské pobočce Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky. Co si z besedy odnesl?

Bylo to milé povídání o různých věcech, které Halda dělá. Když jsme se začali bavit o našich knížkách, došla mi jedna věc - lidé na besedě si je sami nikdy nepřečtou. Slíbil jsem, že to napravíme. Jasně, přece proč už Halda nemá audio svých knih dávno? Tak teď je příležitost. Budeme rádi, když nás v tom podpoříte.

Jak projektu pomoct? Jednoduše ;-)

Do načítání první knížky se pustila spoluzakladatelka Haldy Petra Líbová a první kapitoly naší nakladatelské prvotiny Mezi alembikem a spilkou o životě sládka Otakara Zachara si můžete poslechnout na Soundcloudu.

Pokud této iniciativě fandíte, podpořte nás. Technické zpracování něco stojí – a vydavatelé knih teď nemají úplně lehké časy. Děkujeme!