Předprodej dvou chystaných publikací

22.01.2021

Intenzivně pracujeme na vydání dvou knížek z edice Kladenské zajímavosti. Finišujeme sazbu, čteme a zanášíme poslední korektury... vše ladíme, abychom na začátku února mohli obě vypravit do tiskárny.

Obě knížky si můžete zakoupit již nyní v našem e-shopu a podpořit tak finančně jejich výrobu. Pokud to uděláte, budeme Vám vděční za podporu a vy se budete moci těšit na polovinu března, kdy je čerstvé a vonící budeme distribuovat.

Co se chystá?

Kladenskou přírodou po celý rok II (Michal Procházka)

Obujte boty a vydejte do přírody! I když Kladensko je stále často spojované hlavně s těžkým průmyslem, najdete tu i řadu přírodních unikátů. Část z nich představil před šesti lety první díl průvodce Kladenskou přírodou po celý rok.

Michal Procházka, který pod hlavičkou Haldy pořádá přírodovědné exkurze, nyní zpracoval pozvánky za dalšími atraktivními cíli Kladenska i nejblížšího okolí, které jsou mnohdy zcela nezaslouženě opomíjeny. Druhý díl se od svého předchůdce v mnoha ohledech liší. Kromě tipů na výlety klade po vzoru komentovaných vycházek větší důraz na konkrétní zajímavosti přímo z místa a jejich přesah do jiných oborů. Viditelně nabobtnal i odborný obsah. Určitě ale ne na úkor čtivosti.

Kniha je opět doplněna řadou krásných fotografií.

Kladenská mozaika (Jaroslav Vykouk)

Malé příběhy (střípky, perličky, zajímavosti, drobničky, pikantnosti či jednohubky) tvoří koření historie, dodávají jí šmrnc, pomáhají její pestrosti. Přibližují velké dějiny našim každodenním životům. Dvanáct takových malých příběhů - příliš dlouhých na novinový článek, ale příliš krátkých na samostatnou knihu - tvoří publikaci Kladenská mozaika.

Kronikář a historik Jaroslav Vykouk vás jejich prostřednictvím zavede za historií divadelní opony, Váňova kamene, městského znaku nebo třeba hornických kapel. Každá kapitola je jedním střípkem do mozaiky poměrně krátkých, přesto však nesmírně zajímavých kladenských dějin.