Přijďte 12. 5. na dopolední piknik na náměstí Jana Masaryka!

01.05.2018

Přijďte si v sobotu 12. května užít netradiční snídani. Na náměstí Jana Masaryka se bude konat dopolední piknik v rámci happeningu Férová snídaně NaZemi. Připravte něco dobrého na zub a od 9:30 můžete přijít posedět, popovídat si se sousedy a ochutnat, co pro piknik připraví oni.

Podobnou akci připravily spolky Halda a Budka Kladno již v loňském roce a měla velký úspěch. Jejím smyslem je potkat se se sousedy, vnést do života v sídlišti trochu neobvyklý prvek a také podpořit lokální producenty nebo fairtrade pěstitele.

"V loňském roce lidé přinesli na ochutnání třeba vlastní marmelády, měli jsme kávu připravovanou na bosenský způsob, lidé si předávali recepty, zjistili, kdo jsou jejich sousedé, přišli si popovídat," popisuje Roman Hájek ze spolku Halda. Letošní ročník akce má moto "Vezměte své poklady na piknik".

V Česku se Férová snídaně koná od roku 2011. V roce 2017 proběhla na 164 místech a účastnilo se jí přes 7 800 lidí. V případě nepříznivého počasí se kladenský piknik uskuteční před vinotékou Pod Věžákem (Vítězná 2958).