Petra Líbová

místopředsedkyně Haldy

oplývá haldou nápadů 

Před (vlastně už) haldou let jsem se podílela na vydávání kulturní revue Kladno Záporno. Z tohoto projektu se také známe s Romanem Hájkem. Když jsme zjistili, že máme podobné vize, naladění a že se nám spolu dobře pracuje - jsme chrliči nápadů, které máme vůli dotahovat a máme zhruba stejné pracovní tempo, založili jsme Haldu.

V podstatě "na koleni" jsme vydali asi 10 našich prvních knih. Roman vybíral autory a témata, editoval texty, opravoval v nich gramatické chyby a já jsem se věnovala technickým záležitostem – zlomu textu a jejich grafické úpravě, zpracování kalkulací a zajištění výroby.

Roman, jako vpravdě renesanční mladý muž rozvinul v Haldě celou řadu dalších aktivit a "nabalil" na Haldu skupinu skvělých spolupracovníků.

Já jsem se souběžně intenzivně věnovala svému životnímu projektu – Montessori mateřské škole, jesličkám a klub v Kladně. Snažím se rodičům a dětem pomoci objevovat úžasnou pedagogiku Marie Montessori.

Pro Haldu jsem stále velký nadšenec. Věřím ve spolupráci podobně naladěných lidí a jásám, když začne společensky přínosná věc vznikat mimo oficiální instituce.


Zvláštní schopnost: propojování lidí :)

Osobní webovky:
www.montessorikladno.cz / www.montessorimama.cz