Roman Hájek

předseda Haldy

koordinuje, co se dá, píše granty, vymýšlí nové projekty, má na starosti komunikaci s médii, edituje knihy 

Narodil jsem se a vyrůstal v Kladně a tohle podivné město pro mě pořád hodně znamená.
Vystudoval jsem žurnalistiku a mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a jako správný věčný student jsem na škole zůstal i na doktorské studium. Pracuju jako copywriter v jednom menším brandingovém studiu, tu a tam vedu workshopy o tom, jak psát a prezentovat, a přednáším o politické komunikaci na Univerzitě Karlově a ZČU v Plzni.


Baví mě potkávat nové lidi, propojovat je a hlavně mě baví psát. Nějaký čas jsem pobyl v domácí redakci Deníku, dlouho (od roku 2006 do rok 2013) jsem působil jako externí spolupracovník kladenského měsíčníku Kamelot.

V roce 2007 jsme se Zuzanou Vlčkovou založili webové stránky Kladno minulé, které se dodnes snažím nějak rozvíjet. Krátce nato jsem přišel do alternativní kulturní revue Kladno Záporno, kde jsem potkal spoustu úžasných lidí a realizoval spoustu praštěných nápadů.

Pak jsme se s Petrou Líbovou rozhodli založit Haldu, která mi umožňuje dělat přesně to, z čeho mám radost. Edituju naše knížky a tu a tam i něco píšu (třeba rozhovor s Jiřím Hankem do knihy Kladnu pod kůží), stál jsem za nápadem organizovat v Kladně Science Café a snažím se napřít síly i ke spolupráci s jinými neziskovými iniciativami a sdruženími.