Aktuality

Letošní počasí ukazuje, že nedostatek vody je v budoucnosti reálnou hrozbou. A vývoj české krajiny v posledních desetiletí její prevenci úplně nepomohl. Právě o tom bude první kladenské Science Café akademického roku 2018/2019, které proběhne v úterý 25. září od 19:00 ve foyer Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT!

V pořadí 21. publikace Haldy je jejím zatím nejnáročnějším nakladatelským počinem. Titul Sídliště Kladno-Rozdělov představuje na 300 stranách příběh kladenských věžáků a celého okolního sídliště. Vedle dosud neznámých informací přináší i reprodukce řady unikátních fotografií a stavebních plánů.

Informační centrum mládeže Kladno pořádá již potřetí Literární noc, tentokrát v průmyslovém areálu někdejší huti Koněv. A Halda je partnerem akce. Vyrazte v sobotu v podvečer na vycházku a přijďte si do jedinečného prostředí poslechnout ukázky z děl prvorepublikových autorů v podání herců kladenského divadla!

Přijďte si v sobotu 12. května užít netradiční snídani. Na náměstí Jana Masaryka se bude konat dopolední piknik v rámci happeningu Férová snídaně NaZemi. Připravte něco dobrého na zub a od 9:30 můžete přijít posedět, popovídat si se sousedy a ochutnat, co pro piknik připraví oni.

Pojmy jako nanotechnologie, nanočástice nebo nanostruktury jsou už dnes běžnou součástí našich životů. Jak ale v 80. letech všechno začalo? O tom - a také o potenciálu NANO pro budoucnost – bude mluvit přímý účastník prvotních výzkumů, profesor Anton Fojtík.