Aktuality

Vydejte se s průvodcem Jiřím Suchomelem po pozůstatcích tří významných kladenských dolů, místy, kudy vedla železniční vlečka i nákladní lanovka a kolem pozorovatelen civilní obrany.

Na Kladně se během října objeví 18 nových lip, které budou vysazeny na paměť 100. výročí vzniku Československa. Tři z nich se objeví na Kladně 4. A tu za vložkou čp. 2989 (co je COOP) vysadí Halda ;-)

Letošní počasí ukazuje, že nedostatek vody je v budoucnosti reálnou hrozbou. A vývoj české krajiny v posledních desetiletí její prevenci úplně nepomohl. Právě o tom bude první kladenské Science Café akademického roku 2018/2019, které proběhne v úterý 25. září od 19:00 ve foyer Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT!

V pořadí 21. publikace Haldy je jejím zatím nejnáročnějším nakladatelským počinem. Titul Sídliště Kladno-Rozdělov představuje na 300 stranách příběh kladenských věžáků a celého okolního sídliště. Vedle dosud neznámých informací přináší i reprodukce řady unikátních fotografií a stavebních plánů.

Informační centrum mládeže Kladno pořádá již potřetí Literární noc, tentokrát v průmyslovém areálu někdejší huti Koněv. A Halda je partnerem akce. Vyrazte v sobotu v podvečer na vycházku a přijďte si do jedinečného prostředí poslechnout ukázky z děl prvorepublikových autorů v podání herců kladenského divadla!