Halda knih do uší

Jak projektu pomoct? Jednoduše ;-)

Do načítání první knížky se pustila spoluzakladatelka Haldy Petra Líbová a první kapitoly naší nakladatelské prvotiny Mezi alembikem a spilkou o životě sládka Otakara Zachara si můžete poslechnout na Soundcloudu.

Pokud této iniciativě fandíte, podpořte nás.

Technické zpracování něco stojí – a vydavatelé knih teď nemají úplně lehké časy. Děkujeme!

 

Naše knížky si za roky, co je děláme, našly tisíce čtenářů. Nejsou ale mezi nimi ti, kdo si knížky jednoduše přečíst nemohou. Nevidomí, slabozrací, senioři. Pro ty všechny chceme převést naše knížky do audio podoby. A samozřejmě taky pro všechny, kdo dávají přednost audiu.

Nápad na tuhle iniciativu vznikl v lednu 2020, když byl náš předseda Roman Hájek na besedě v kladenské pobočce Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých České republiky. Co si z besedy odnesl?

Bylo to milé povídání o různých věcech, které Halda dělá. Když jsme se začali bavit o našich knížkách, došla mi jedna věc – lidé na besedě si je sami nikdy nepřečtou. Slíbil jsem, že to napravíme.

Jedno audio zpracování naší knihy vlastně máme. Je to CD s výběrem z Kladenských pohádek Luďka Švorce. CD je k dispozici v nabídce našeho e-shopu.

Nezávisle na sobě v březnu 2020 Roman Hájek s Petrou Líbovou přemýšleli, jak ozvláštnit karanténní nudu někomu, kdo to pořebuje – třeba lidem v domovech pro seniory. Věnujeme jim knihy! napadlo nás. Petra ale má osobní čerstvou zkušenost, že schopnosti seniorů číst dlouhé texty malým písmem je ve vyšším věku již omezená. Zkusíme tedy nějakou knihu převést do mluveného slova. Jak u nás bývá zvykem, od myšlenek není daleko k činům. A tak se rodí (opět "na koleni" jako vaše tištěná prvotina Mezi alembikem a spilkou, její audio sestřička. Snad se vám bude líbit.